W naszym oddziale istniej prężnie działający klub:

Fly High - Klub Agility Związku Kynologicznego w Gorzowie Wlkp.

Fly High - Klub Agility Związku Kynologicznego w Gorzowie Wlkp.

Fly High Klub Agility Związku Kynologiczniego w Gorzowie Wielkopolskim powstał 20.03.2015 r i jest miejscem łączącym miłośników tego sportu kynologicznego. Zajęcia prowadzi Monika Wiśniewska, a opiekunem klubu jest Kinga Fabisiak. Na chwilę obecną klub liczy 11 członków, w treningach bierze udział 15 psów.

Monika Wiśniewska "jestem trenerem agility w Fly High Klub Agility Związku Kynologicznego w Gorzowie Wlkp. oraz instruktorem szkolenia psów. Uczestniczę w licznych seminariach i szkoleniach dotyczących sportów kynologicznych (głównie agility i dogfrisbee), profilaktyki zdrowotnej psów sportowych, ciągle doszkalam się w dziedzinie szkolenia psów. Prywatnie jestem właścicielką dwóch psów Majki - mieszanki syberian husky, trenującej i startującej w zawodach Agility i Rally-O oraz N-Gina - border collie, trenującego i startującego w zawodach Agility, Dogfrisbee, Rally-O i Obedience"

Ania Kowalczyk "z dwoma psami amatorsko trenuje agillity od ok. 4 lat. Leon ma 6 lat i nie jest moją własnością, jedynie wspólnie trenujemy. Mamy na koncie kilka medali i pucharów z zawodów treningowych, które Leon uwielbia i na których ten nieduży piesek daje z siebie wszystko i widać, jak odzywa się w nim duch rywalizacji. Wega ma już 10 lat i z powodu swojej historii nigdy nie wystąpi na zawodach. Jednak dzięki wspólnym treningom i sukcesom w pokonywaniu toru i nauce nowych rzeczy zbudowała większą pewność siebie i zaufanie do mnie"

Alicja Karnia - Burdzińska - trenująca z dwoma psami Sky 2,5 latni owczarek szetlandzki sheltie, biega od 2 lat i Irish 5 letni owczarek szetlandzki sheltie biega od 4 lat.

Natalia Kropa "Baster to sznaucer średni urodzony w 2008r. we wrocławskiej hodowli "Sentyment". To dzięki temu brodatemu diabełkowi zafascynowałam się szkoleniem psów. Przygodę z agility zaczęliśmy w 2009 roku, kiedy to szukałam aktywności, która pozwoli spożytkować pokłady energii Bastera. Trenowanie tego sportu zapoczątkowało naszą współpracę i pozwoliło zbudować relację opartą na szacunku i zaufaniu. Początki nie były łatwe, bo Baster miał trochę odmienne zdanie od mojego, ale z biegem czasu udało się nawiązać nić porozumienia i stworzyć zgrany duet nie tylko na torze, ale także w życiu codziennym. Biegamy amatorsko, choć oboje to kochamy. Udało nam się wziąć udział w wielu seminariach, obozach, a także zawodach - głównie treningowych, odnieśliśmy także swoje małe sukcesy na oficjalnych zawodach. Kilka razy stanęliśmy na podium"

Milena Jaźwińska "Tworzymy z Tajsonem super team już prawie cztery lata. Dokładnie w kwietniu 2014 zobaczyliśmy się pierwszy raz, to był dzień adopcji. Czteromiesięczny diabełek został uratowany z pseudohodowli przez jedną z wrocławskich fundacji i trafił do mnie Agility trenujemy trzy lata- ten wspaniały sport okazał się lekiem na psie problemy. Wspólna praca, treningi ale i obecność innych grupowiczów pozwoliła otworzyć się Tajsonowi na świat. W gorzowskim Klubie Fly High trenujemy od 2015 roku, dodatkowo szkolimy się na zajęciach w szkole psich sportów- Enuma. Tam poznaliśmy kolejne dyscypliny w których się zakochaliśmy- tj. dogfrisbee oraz frizgility. Początkowo agility miało być tylko zabawą ale w roku 2016 mieliśmy swój pierwszy i jedyny póki co, start w zawodach. Co prawda zajęliśmy miejsce za podium ale najważniejsza była dobra zabawa i zdobywanie doświadczenia. Tajson jak na psa aktywnego przystało, bardzo lubi dalekie spacery, wspinaczki po górach, pływanie i szarpanie szarpaków. Staramy się spędzać jak najwięcej czasu razem- trenujemy, bawimy się, dokształcamy na seminariach a wieczory spędzamy pod kocem- czytając książki i prowadząc fanpage Kundelciaki"

Daria Żakieta trenuje z Iną czteroletnim mieszańcem od trzech lat.

Marta Pęcak "Tayla spirnger spaniel angielski, trenujący agility od prawie 3 lat. Pies do tanca i do różańca, doskonale odnajduje się w każdej aktywności, którą jej zaproponuję. Trenujemy zdecydowanie amatorsko/rekreacyjnie. Starty w zawodach owszem ale wyłącznie treningowych w ramach socjalizacji. Bardziej odnajdujemy się w innych sportach. Niestety Tayla ze względu na swoją chorobę musi być pod stałą obserwacją. Dlatego też w moim życiu pojawił się Ayrton, border collie, który mam nadzieję, iż doskonale odnajdzie się w psich sportach. Młody jest chętny, zawsze gotowy do pracy z dużym potencjałem. Na razie to radosne szczenię :) Na rok 2018 mamy bardzo ambitne plany, mam nadzieję że nic nie stanie nas drodze ich realizacji. Wspólnie uwielbiamy trekkingi i na tym właściwie opiera się nasze codzienne życie"

Izabela Błaszczyk "Z Reą wkroczyłyśmy w psi sport w 2015 roku. Pierwsze nasze kroki z Agility zaczęłyśmy z Moniką. Rok później odważyłam się wystąpić w zawodach Agility i Rally-O osiągając zadawalające wyniki. Rea to tak szybki pies, że pańcia nie nadąża"

Sebstan trenuje z Luną Airdale terrierem od ok. 1,5 roku.

Agnieszka Nowicka "Trenujemy z Gayą od 2016 roku. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się nam wystartować na oficjalnych zawodach. Gaya Canis Aurea to Nova Scotia Duck Tollieng Retriever z hodowli mieszczącej się w Żywcu. W tej chwili ma 18 miesięcy i jej największą pasją jest agility. Kocha biegać po torze oraz pokonywać przeszkody. Uczy się w mig i jest bardzo nastawiona na pracę z człowiekiem."

Barbara Kwiatkowska "Przygodę z Agility rozpoczęliśmy z Axelem w 2017 roku w celach czysto rekreacyjnych. Jednak już po kilku zajęciach uznałam, że to fantastyczny sport, który uczy posłuszeństwa i zrozumienia obu stron. W związku z czym wkręciliśmy się, aczkolwiek każde z inną motywacją ;) Axel to 2-letni Border Terrier i jak na teriera wypada jest chętny do zabawy i poznawania nowych rzeczy. Jednak potrafi być również uparty, co udowadnia mi czasami na torze. Uwielbia długie spacery w towarzystwie przyjaciół, a także kąpiele w jeziorze w czasie upałów. Mamy za sobą już pierwsze starty w zawodach treningowych"